پای درد دل یک موسسه قرآنی در ساری 

سلیمه خاکسار مقامی در گفت‌وگو با ایکنا از مازندران اظهار کرد: موسسه روضه رضوان ساری از سال 1388 فعالیت خود را آغاز کرد و در دو سال بعد مجوز فعالیت خود را از اداره کل فرهنگ و ارشاد دریافت کرد.
مربیان قرآنی که سالها بیمه نیستند
وی افزود: این موسسه که در کوی 22 بهمن ساری قرار دارد سالانه بیش از 120 قرآن آموز دارد و تعداد مربیان این موسسه شش تفر است که نیمی از بیمه تامین اجتماعی بی بهره‌اند.
مدیر موسسه قرآنی رضوان با بیان اینکه هیچ دستگاه قرآنی بیمه کارکنان موسسات قرآنی را متقبل نمی‌شود، افزود: برای بیمه کردن مربیان به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران مراجعه کردیم که با محدودیت در سقف بیمه مربیان موسسات مواجهه شدیم و تا کنون سه نفر از مربیان این موسسه قرآنی بدون بیمه فعالیت دارند.
سالانه هیچگونه نشستی با ارشاد نداریم
وی با بیان اینکه اعتبارات قرانی ارشاد بی بهره هستیم، افزود: اغلب اطلاع رسانی به موسسات قرآنی به درستی صورت نمی گیرد و ارتباط مدیران موسسات با ارشاد بسیار ضعیف است و هیچ گونه نشستی با ارشاد نداریم.
خاکسار گفت: با توجه به اینکه اداره کل ارشاد در صورت ارائه طرح از سوی موسسات بودجه در اختیار آنها قرار می دهد اما درتابستان سال گذشته دو طرح با عنوان سبک زندگی اسلامی به اتحادیه قرانی ارشاد اعلام کردیم ولی خبری از آن نشد.
معافیت مالیات در هاله‌ای از ابهام
وی با بیان اینکه سه سال درگیر معافیت مالیاتی هستم، افزود: متاسفانه از موسسه ما مالیات بر اجاره دریافت می کنند و با وجود نامه اداره کل ارشاد مبنی بر اینکه موسسات قرآنی از مالیات معاف هستند، اما در مراجعه با اداره امور مالیاتی شهرستان ساری مسئول مربوطه از پذیرفتن معافیت موسسه سرباز زد و ضمن اظهار بی اطلاعی از این موضوع گفت: فقط با ابلاغ نامه اداره مالیات استان می توانند نسبت به تمکین نامه معافیت مالیاتی موسسات قرآنی اقدام کنند.
مدیر موسسه رضوان با گلایه از کم مهری مسئولان خواستار سرکشی مسئولان از موسسات شد و اظهار کرد: موسسات انتظار دارند مسئولان پای درد دل آنها بنشینند و به آنها دلگرمی دهند.
وی افزود: سالانه در نمایشگاه قرآن عترت دعوت می شویم اما هیچگوته حمایت نمی شویم و جایزه بچه‌ها و حتی میز و صندلی را خودمان باید بیاوریم و همکاری از سوی ارشاد نمی بینیم.
این فعال قرآنی گفت: خیلی از موسسات همکاری نمی کنند و حتی بودجه جایزه برای حضور بچه ها را نمی دهند.
وی افزود: برای جشن پایان سال حتی سالن اجتماعات را به ما نمی دهند و ما مجبور شدیم در جای دیگر سالن اجاره کنیم.
انتهای پیام