به گزارش پایگاه خبری شبکه به نقل از بامداد سه شنبه ایرنا به نقل از رویترز، مادورو با پیروزی در انتخابات ماه می برای دومین بار به ریاست جمهوری ونزوئلا رسید. گروه های اپوزیسیون، واشنگتن و کشورهای آمریکای لاتین نتایج این انتخابات را رد کرده اند.
مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در مجمع عمومی سازمان کشورهای آمریکایی که در واشنگتن برگزار می شود، گفت: تعلیق (عضویت ونزوئلا) نشان می دهد که OAS به حرف های خود عمل می کند. چنین اقدامی این پیام قوی را به رژیم مادورو می دهد که فقط انتخابات واقعی این امکان را به دولت شما می دهد تا عضو خانواده ملت ها باشید.
وی افزود: ما فقط به دنبال آن چیزی هستیم که اعضای سازمان کشورهای آمریکایی برای مردم خود می خواهند؛ یعنی بازگشت به نظم قانون اساسی، انتخابات آزاد و منصفانه با نظارت بین المللی و آزادی زندانیان سیاسی.
وزیر امور خارجه آمریکا گفت که اعضای این سازمان 34 عضوی باید تحریم های جدیدی علیه ونزوئلا وضع کنند تا این کشور را بیشتر منزوی کنند.
پس از اظهارات پمپئو، «خورخه آرئازا» وزیر امور خارجه ونزوئلا در همان جلسه آمریکا را به نقض قوانین بین المللی متهم کرد.
وی اظهار داشت: تهاجم علیه ونزوئلا، بی رحمانه است. این تهاجمی اقتصادی، مالی، تجاری، سیاسی و رسانه ای است. ما به پیش می رویم و پیروز خواهیم شد.
مادورو سال گذشته سازمان کشورهای آمریکایی را آلت دست واشنگتن خوانده و گفته بو که ونزوئلا را از این نهاد خارج می کند.
شبک**9423**3404