امیر رهبر -مدیر اطلاع رسانی مؤسسه غدیرشناسی- در گفت‌وگو با ایسنا در مورد فعالیت موسسه غدیرشناسی گفت: مؤسسه غدیرشناسی در قالب مراکز وابسته و با تمام توان خود در نمایشگاه حضور خواهد داشت، علاوه بر تهران در 10 استان دیگر هم حضور فعال در نمایشگاه های قرآن خواهیم داشت.
وی ادامه داد: مؤسسه غدیرشناسی در بخش‌های مختلفی همچون غدیرپژوهی، خورشید هشتم، سیره نبوی، نذر غدیر، فضای مجازی، شیعه پاسخ می‌گوید، مباهله، کودکان، علامه امینی، لبیک یا محمد (ص)، از قدر تا غدیر، رادیو عترت، ولایت فقیه، مهدویت، جریان‌های تکفیری، عرفان‌های نوظهور، خانواده علوی و بخش‌های دیگر در نمایشگاه قرآن کریم حضوری برجسته خواهد داشت.
رهبر تاکید کرد: این مؤسسه وظایفی همچون پاسخگویی به سؤالات و شبهات و شناسایی خلأها و نیازها در عرصه فرق مختلف و عرفان های نوظهور را در نمایشگاه به عهده گرفته است که با دعوت از اساتید برجسته از حوزه علمیه قم، پذیرای مراجعه کنندگان به غرفه های مؤسسه غدیرشناسی در نمایشگاه می باشد.
مدیر اطلاع رسانی مؤسسه غدیرشناسی یادآور شد: یکی دیگر از بخش‌های مهم مؤسسه غدیرشناسی در نمایشگاه امسال قرآن، جنبه سراسری پیدا کردن رادیو غدیر می باشد که با توجه به درخواست مسئولین نمایشگاه، این رادیو از اجرای برنامه برای مخاطبان خاص و غدیرپژوهان به جنبه سراسری تغییر شکل داده و تحت عنوان رادیو عترت برای کل مخاطبین نمایشگاه قرآن، اجرا برنامه داشته باشد.
او افزود: این رادیو در نمایشگاه امسال در قالب دو برنامه دوساعته علاوه بر معرفی مؤسسه غدیرشناسی به مخاطبین عزیزنمایشگاه؛ با حضور کارشناسان مذهبی و برجسته به شکل برنامه پرسش و پاسخ و تببین موضوعات مختلف مذهبی روز، به اجرای برنامه برای همه عزیزان خواهد پرداخت.
مدیر روابط عمومی مؤسسه غدیرشناسی درباره بخش “شیعه پاسخ می‌گوید” گفت: کتاب گرانسنگ “شیعه پاسخ می‌گوید” از تالیفات ارزشمند آیت‌الله مکارم شیرازی می باشد که با قلمی روان به پاسخگویی به شبهات اعتقادی می پردازد که مؤسسه غدیرشناسی این پاسخگویی به شبهات را به صورت میدانی گردآوری کرده و با دعوت از کارشناسان مذهبی در محل نمایشگاه، به صورت زنده در قالب رادیو عترت و پاسخگویی چهره به چهره، این موارد را پاسخ خواهد داد و همچنین مخاطبان را به شرکت در این مسابقه دعوت می‌نماید.
رهبر با اشاره به بخش مباهله اشاره کرد و گفت: مباهله سند افتخار اسلام است و متاسفانه فعالیت خاصی در این زمینه انجام نشده است که در این بخش در قالب آثار تجسمی و عینی فرستاده شده در موضوعات مختلف مباهله، در معرض دید بازدید کنندگان قرار می‌گیرد.
وی همچنین به بخش‌های مختلف و متنوع برای کودکان و نوجوانان اشاره و خاطرنشان کرد: که در این دو بخش از روحانیونی دعوت شده که کاملا زبان برخورد با این قشر را بداند و با روش‌های کاملا امروزی، این قشر حساس و مهم را به آموزه های دینی جذب کند.
مدیر روابط عمومی مؤسسه غدیرشناسی درباره بخش لبیک یا محمد(ص) این طور توضیح داد: در این بخش در نظر است که از افرادی که تازه مسلمان شده‌اند دعوت شود و با آنها به گفتگو بنشیند و در رادیو عترت به طور مستقیم و زنده در محوطه داخلی و بیرونی نمایشگاه قرآن پخش شود.
رهبر درباره بخش حدیث بندگی هم با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده با شبکه قرآن درباره برگزاری  مسابقه ” پیام آور غدیر” گفت: صاحب کتاب ارزشمند “الغدیر” هنوز به درستی معرفی نشده، لذا مؤسسه غدیرشناسی با همکاری شبکه قرآن، اقدام به برگزاری مسابقه “پیام آور غدیر” مینماید که علاقه مندان به شرکت در مسابقه میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت این مؤسسه مراجعه نمایند.
وی با توضیح درباره بخش خورشید هشتم، با اشاره به این موضوع که هدف از تشکیل این بخش؛ امام رضا(ع) شناسی می‌باشد، ادامه داد: مردم کشور ما با همه علایقی که به ساحت مقدس امام رئوف(ع) دارند ،ولیکن شناخت دقیقی از آن حضرت ندارند و لذا مؤسسه این نیاز را احساس کرد که در این مورد یک بخش مستقل ببیند و براین اساس برنامه های مفید و گسترده ای در این بخش دارد.
مدیر روابط عمومی مؤسسه غدیرشناسی با اشاره به بخش خانواده علوی اظهار داشت: برای گسترش ترویج فرهنگ علوی و مبانی ولایت و شیعه در بین خانواده های گرامی و با توجه به هجمه دشمنان که از طریق ماهواره ،اینترنت و پیام رسان یا به عبارتی پیام دزد های خارجی بر خانواده های ایرانی تحمیل شده است، لذا مؤسسه غدیرشناسی را بر آن داشت که در نمایشگاه در این بخش حضور فعال تر و معناداری داشته باشیم که واقعا برنامه های بسیار خوبی پیش بینی شده است.
رهبر در پایان با دعوت از همه مردم عزیز و مسئولین خدوم نظام مقدس اسلامی برای بازدید از غرفه ها مختلف مؤسسه غدیرشناسی و همچنین شرکت در برنامه زنده رادیو عترت تحت مدیریت مؤسسه غدیرشناسی، تصریح کرد: ریاست مؤسسه غدیرشناسی حضرت آیت الله سعید شاه آبادی با توجه به اهمیت این نمایشگاه و لزوم ارتباط چهره به چهره با همه مردم، هر روز در ساعت های مختلف در نمایشگاه قرآن کریم حضور دارند.
انتهای پیام