محمدمهدی تندگویان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تهران، با اشاره به لزوم حل معضل بیکار و اشتغال‌زایی برای جوانان اظهار داشت: در شرایط فعلی معضل اصلی اشتغال جوانان است که در این زمینه زیرساخت‌هایی را که مربوط به وزارت ورزش و جوانان است فراهم و عملیاتی شده است.

وی ضمن اشاره به عدم هماهنگی نهادها برای حل معضل بیکاری بیان کرد: وجود تشکل‌های جوانان یک راه‌حل عملیاتی در حوزه اشتغال است، منتهی جهت عملیاتی شدن، بین دستگاه‌ها و نهادهای مختلف هماهنگی و همکاری لازم وجود ندارد.

معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره به لزوم همکاری نهادها با تشکل‌های مردم‌نهاد افزود: متأسفانه در زمینه فعالیت تشکل‌های مردم‌نهاد هماهنگی لازم بین نهادها وجود ندارد، به گونه‌ای که جوانان برای ادامه فعالیت از ما اعتبارنامه می‌گیرد و وزارت کشور به آنها شناسه نمی‌دهد که این موارد استمرار فعالیت تشکل‌ها را با مشکل مواجه می‌کند.

تندگویان تصریح کرد: در برخی از استان‌ها از جمله قم، زنجان و قزوین، استانداران به نهادها دستور داده و کارگروهی برای حل این مشکل تشکیل شده است که صدور پروانه و ادامه فعالیت به راحتی صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به لزوم اقتدار استانداران در حل مشکلات جوانان گفت: ستاد ساماندهی امور جوانان تشکیل می‌شود تا استاندار مشکلات جوانان در حوزه‌های مختلف از جمله اشتغال و مسکن را بررسی و احصاء کرده و دستورات لازم را صادر کند.

معاون وزیر ورزش و جوانان در پایان عنوان کرد: متأسفانه تهران وزارت-شهر است و به‌همین دلیل دستگاه‌ها و مسئولان حرف‌شنوی لازم را ندارند، بنابراین قبول داریم که تهران با مشکلات زیادی مواجه است منتهی استاندار باید دستورات لازم را به نهادهای مختلف ارائه کند.